PEGASUS 50.19 105 KW
PEGASUS 50. 19 - OBROTOWY PODNOŚNIK TELESKOPOWY - Stay obrót 360°. Główne cechy tego obrotowego podnośnika teleskopowego to prostota obsługi, wytrzymałość oraz niezawodność.
Maszyna posiada pełny komplet zabezpieczeń i urządzeń ochronnych, w tym ogranicznik udźwigu, oraz awangardowe oprzyrządowanie zapewniające pełną kontrolę nad maszyną w każdej sytuacji, niezależnie od obciążenia, ładunku, podoa oraz prędkości.

MAKSYMALNY UDŹWIG

5000 kg

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA

18,70 m

MOC MAKSYMALNA

105 kW (141 HP)

WYMIARY
Wysokość nad ziemią: 360 mm
Maksymalna długość: 6800 mm
Wysokość kabiny: 3020 mm
Rozstaw kół: 2380 mm
Promień łuku kół: 4430 mm
OSIĄGI
Maksymalny udźwig: 5000 kg
Maksymalna wysokość podnoszenia: 18,70 m
Maksymalna wysokość na podporach stabilizujących: 18,70 m
Maksymalna wysokość na kołach: 18,40 m
Siła szarpnięcia: 5700 daN
Siła pociągowa: 9400 daN
Maksymalna prędkość: 40 km/h
MASY
Ciężar własny: 16500 kg
SILNIK
Marka: FPT
Zasilanie: Olej
Pojemność: 4485 cm³
Moc nominalna: 96 kW
Obrony na minutę mocy nominalnej: 2200 rpm
Moc szczytowa: 105 kW
Obrony na minutę mocy szczytowej: 1900 rpm
Norma dotycząca emisji: Stage IV/Tier 4i
UKŁAD HYDRAULICZNY
Wydajność pompy hydraulicznej: 135 L/min
Maksymalne ciśnienie robocze: 23,0 MPa
UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU
Rodzaj układu przeniesienia napędu: Hydrostatyczny, z pompą o zmiennej wydajności
OPONY
Standardowe: 18R22,5″
Informacje PEGASUS
W skład wyposażenia wchodzą również podpory stabilizujące z funkcją automatycznego poziomowania oraz system elektronicznego sterowania (wykonany w technologii CANBUS), co pozwala na prac w dowolnej pozycji. Na podstawie powierzchni podparcia, położenia podpór stabilizujących oraz całości ładunku system mierzy w czasie rzeczywistym optymalne parametry pracy oraz bezpieczeństwa, wykorzystując system pogłębionej diagnostyce, aby zapewnić pełną kontrolę nad warunkami roboczymi.

Dodatkowo zamontowany jest również nowy rozdzielacz hydrauliczny LOAD SENSING / FLOW SHARING oraz nowe złącze obrotowe z wbudowanym czujnikiem obrotu. Szeroka i komfortowa kabina wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz TFT, którego intuicyjny interfejs graficzny umożliwia operatorowi kontrolowanie wszystkich funkcji maszyny. Precyzyjny i czuły joystick pojemnościowy z czujnikiem czuwaka pozwala na regulowanie/ograniczanie prędkości obrotu nadwozia.
Układ automatycznego odwrócenia elementów sterowania pozwala na jazdę nawet wtedy, kiedy nadwozie jest odwrócone o 180°. Pozwala to na łatwiejsze manewrowanie na wąskich obszarach roboczych. Seria PEGASUS obejmuje podnośniki teleskopowe (zarówno z obrotem ciągłym 360°, jak i nieciągłym) charakteryzujące się wyjątkową elastycznością zastosowań. Współpracują z dużą gamą akcesoriów, dzięki którym nadają się do wielu prac. W ten sposób jedna maszyna może służyć zarówno jako podnośnik teleskopowy, platforma do prac napowietrznych oraz żuraw.