PEGASUS 50.26 127 KW
PEGASUS 50. 26 - OBROTOWY PODNOŚNIK TELESKOPOWY - Seria PEGASUS obejmuje podnośniki teleskopowe (zarówno z obrotem ciągłym 360°, jak i nieciągłym) charakteryzujące się wyjątkową elastycznością zastosowań.
Współpracują z dużą gamą akcesoriów, dzięki którym nadają się do wielu prac. W ten sposób jedna maszyna może służyć zarówno jako podnośnik teleskopowy, platforma do prac napowietrznych oraz żuraw.

MAKSYMALNY UDŹWIG

5000 kg

MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ PODNOSZENIA

25,7 m

MOC MAKSYMALNA

127 kW (170 HP)

WYMIARY
Wysokość nad ziemią: 420 mm
Maksymalna długość: 8409 mm
Wysokość kabiny: 3095 mm
Rozstaw kół: 2500 mm
Promień łuku kół: 4400 mm
OSIĄGI
Maksymalny udźwig: 5000 kg
Maksymalna wysokość podnoszenia: 25,7 m
Maksymalna wysokość na podporach stabilizujących: 25,7 m
Maksymalna wysokość na kołach: 22,2 m
Siła szarpnięcia: 5700 daN
Siła pociągowa: 10000 daN
Maksymalna prędkość: 40 km/h
MASY
Ciężar własny: 21000 kg
SILNIK
Marka: FPT
Zasilanie: Olej
Pojemność: 4485 cm³
Moc nominalna: 125 kW
Obrony na minutę mocy nominalnej: 2200 rpm
Moc szczytowa: 127 kW
Obrony na minutę mocy szczytowej: 1900 rpm
Norma dotycząca emisji: Stage IV/Tier 4f
UKŁAD HYDRAULICZNY
Wydajność pompy hydraulicznej: 290 L/min
Maksymalne ciśnienie robocze: 30,0 MPa
UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU
Rodzaj układu przeniesienia napędu: Hydrostatyczna z elektronicznym sterowaniem z pompą o zmiennym natężeniu przepływu z funkcją ECO
OPONY
Standardowe: 18R22,5″
Informacje PEGASUS
PEGASUS 50.26 posiada ciągły obrót 360°. Główne cechy maszyny to prostota obsługi, wytrzymałość oraz niezawodność.

Maszyna posiada peny komplet zabezpieczeń i urządzeń ochronnych, w tym ogranicznik udźwigu, oraz awangardowe oprzyrządowanie zapewniające pełną kontrolę nad maszyną w każdej sytuacji, niezależnie od obciążenia, ładunku, oraz prędkości.

W skład wyposażenia wchodzą również podpory stabilizujące z funkcją automatycznego poziomowania oraz system elektronicznego sterowania (wykonany w technologii CANBUS), co pozwala na pracę w dowolnej pozycji. Na podstawie powierzchni podparcia, położenia podpór stabilizujących oraz całości ładunku system mierzy w czasie rzeczywistym optymalne parametry pracy oraz bezpieczeństwa, wykorzystując system pogłębionej diagnostyce, aby zapewnić pełną kontrolę nad warunkami roboczymi.

Dodatkowo zamontowany jest również nowy rozdzielacz hydrauliczny LOAD SENSING / FLOW SHARING oraz nowe złącze obrotowe z wbudowanym czujnikiem obrotu. Szeroka i komfortowa kabina wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz TFT, którego intuicyjny interfejs graficzny umożliwia operatorowi kontrolowanie wszystkich funkcji maszyny. Precyzyjny i czuły joystick pojemnościowy z czujnikiem czuwaka pozwala na regulowanie/ograniczanie prędkości obrotu nadwozia.
Układ automatycznego odwrócenia elementów sterowania pozwala na jazdę nawet wtedy, kiedy nadwozie jest odwrócone o 180°. Pozwala to na łatwiejsze manewrowanie na wąskich obszarach roboczych. Seria PEGASUS obejmuje podnośniki teleskopowe (zarówno z obrotem ciągłym 360°, jak i nieciągłym) charakteryzujące się wyjątkową elastycznością zastosowań. Współpracują z dużą gamą akcesoriów, dzięki którym nadają się do wielu prac. W ten sposób jedna maszyna może służyć zarówno jako podnośnik teleskopowy, platforma do prac napowietrznych oraz żuraw.

System „ECOWORK” podłączony do joysticka umożliwia oszczędzanie paliwa, zwiększając moc silnika wysokoprężnego jedynie wtedy, kiedy jest to wymagane. Wyjątkowo komfortowo wyposażona kabina (z homologacją ROPS –FOPS oraz wszystkimi zabezpieczeniami i urządzeniami ochronnymi oraz klimatyzacją) posiada dodatkowo nowy system nawigacji SMART, który steruje głównymi funkcjami elektronicznymi maszyny: trybami jazdy, kontrolą minimalnych obrotów, prędkości jazdy oraz diagnostyk.